„Polak, Hiszpan, dwa bratanki…”czyli krótka instrukcja co powiedzieć a czego nie mowić w hiszpańkim towarzystwie:-)

  1. Hiszpańki optymizm nie zna granic dlatego na pytanie Cómo estás?– Jak się masz? odpowiadaj muy bien lub fenomenal -bardzo dobrze, fenomentalnie, nawet jeśli szef zrobił ci awanturę.
  2. Hiszpanie są autorami wielu fantastycznych wynalazków dlatego pamietaj, że Chupa Chups to nie amerykańska marka tylko lizak, którego wynalazcą był katalończyk Enric Bernat, a logo zostało zaprojektowane przez samego Salvadora Dali.
  3. Nie proponuj gościom z Hiszpanii, którzy odwiedzają cię w domu aby zmienili obuwie na domowe kapcie. To dla Hiszpanów szokujące:-)
  4. Na temat CORRIDY i walki byków raczej nie dyskutuj, szybko zmień temat na quieres un café?-chcesz kawę? to zawsze działa, jeśli dodatkowo zaserwujesz polską szarlotkę- tarta de manzana, to sukces gwarantowany!
  5. Jeśli zostaniesz zaproszony na obiad lub kolację do znajomego Hiszpana, a paella przygotowana przez jego żonę lub mamę wyda ci się niesmaczna- nie daj tego po sobie poznać! Przecież lepszej w życiu nie jadłeś, está muy rica -jest bardzo smaczna.