O Mnie

PROYECTO ESPANOL. LAURA KLEPACZ Centrum języka hiszpańskiego i komunikacji międzykulturowej. Wychodzę z założenia, że  oprócz kompetencji językowych kluczem do skutecznej komunikacji są również kompetencje międzykulturowe. Moje Centrum gwarantuje miłą i kameralną atmosferę oraz  rzetelną naukę języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach bez względu na wiek.

Jako lektor języka hiszpańskiego posiadam wieloletnie doświadczenie  oparte na silnych fundamentach sześcioletniej edukacji poza granicami kraju na Universidad de Granada oraz Universidad de León w Hiszpanii.  Ukończyłam również podyplomowe studia tłumaczeniowe na Uniwersytecie Śląskim.

Doskonale zdaję sobie sprawę, iż wielu z Was odkłada naukę języka hiszpańskiego ze względu na przeróżne bariery językowe. Jeśli kiedykolwiek ogarnął Was strach na myśl o porozumiewaniu się w tym języku   to zapewniam, że nie jesteście sami.  Strach przed komunikowaniem się w języku hiszpańskim dotyczy większości uczestników kursów językowych, ale jest na to rada!

Bariera przed porozumiewaniem się w języku obcym wynika przede wszystkim z braku praktyki, nieśmiałości oraz niepewności czasami również z perfekcjonizmu i strachu przed porażką.

Z myślą o wszystkich tych, którzy zmagają się ze strachem przed porozumiewaniem się w języku Cervantesa  a także szukają przyczyny swojej blokady językowej stworzyłam PROJEKT „SIEDEM KROKÓW” prowadzących do pokonania bariery nieśmiałości w porozumiewaniu się w języku hiszpańskim. Każdy z moich kursów opiera się na poniższym PROJEKCIE

1.KROK PIERWSZY.

Przestań być perfekcjonistą, każdy popełnia błędy!
Nauczę Cię  jak wyzbyć się obawy  przed popełnianiem błędów językowych i  przed oceną ze strony naszego rozmówcy

2.KROK DRUGI.

Mówimy, mówimy i jeszcze raz mówimy!
Pokażę Ci  jak bezstresowo inicjować dyskusję lub się do niej włączyć.

3.KROK TRZECI.

Ciekawość to pierwszy stopień do………komunikowania się
Wspólne będziemy  śledzić wiadomości, wydarzenia sportowe oraz portale plotkarskich w języku hiszpańskim.

4.KROK CZWARTY.

Nawiązujemy znajomości.
W dzisiejszych czasach kontakt z osobami hiszpańskojęzycznymi nie stanowi większego problemu. Zaangażowana  przeze mnie grupa hiszpańskich przyjaciół bardzo chętnie udzieli Ci wsparcia w zakresie języka hiszpańskiego poprze różnego rodzaju portale społecznościowe.

5.KROK PIĄTY.

Przyjmujemy wyzwania językowe ale na luzie.
Scenki zadaniowe bez większej pomocy lektora…. TO DZIAŁA!

6.KROK SZÓSTY.

Obserwuj swoich ulubionych bohaterów serialowych i filmowych
Kiedy jakiś film lub serial Cię zaciekawi będziesz w stanie obejrzeć  go kilka razy i tym samym zapamiętać kilka ważnych słów i zwrotów.

7.KROK SIÓDMY.

Jedna niewinna piosenka, ogrom nowych wyrażeń
Piosenki to przyjemny i  skuteczny sposób aby przyswoić słownictwo.
Mówi się, że „Nawet najtrudniejsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Nasza podróż do przełamania bariery porozumiewania się w języku hiszpańskim to tylko siedem kroków. Bardzo chętnie będę Wam w niej towarzyszy!