La vida es un Carnaval! Życie jest karnawałem!

Karnawał w Hiszpanii odbywa się na przełomie lutego i marca (daty te są „ruchome”). W tym okresie nie ma miejsca na nudę a jedyne czego porzebujesz to dobry humor i pozytywne nastawienie. Spektakularne obchody czekaja na nas w wielu miastach Hiszpanii a każde z nich ma swoje własne tradycje.

Stolicą hiszpańskiego karnawału jest bez wątpienia Teneryfa (jeden z najsłynniejszych karnawałów na świecie) najbardziej widowiskowe obchody mają miejsce w Santa Cruz gdzie dominują piekne stroje sponsorowane często przez prywatne przedsiebiorstwa lub centra handlowe, warte kilkaset a nawet kilka tysięcy euro. Kolejnym ważnym elementem jest taniec, spektakularne parady przyciągają od lat turystów z całego świta.

Równie imponujący jest karnawał w Kadyksie (Andaluzja) jest to najdłuższy karnawał w Hiszpanii gdzie możemy zaobserwawać znaczące włoskie wpływy: kapelusze, maski i konfetti. W trakcie karnawału przedstawiane są scenki i pieśni humorystyczne przepełnione ironią odnoszące się do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych. Karnawał ten wyróżnia się oryginalnością i widowiskowością. Kostuimy są wręcz obowiązkowe.

Karnawał w Badajoz (Ekstremadura) wyróżnia się na tle innych miast 6 godzinną defiladą podczas, której grupy taneczne przygotowują ciekawe choreografie. Na uwagę zasługuje również słynny Pogrzeb Sardynki (el Entierro de la Sardina) jest to zapowiedź nadchodzącego Wielkiego Postu.

A Ty jak w tym roku spędzisz KARNAWAŁ?