Czy Święty Walenty w Hiszpanii przynosi miłosne prezenty?

El Día de los Enamorados, w skrócie San Valentín, w Hiszpanii podobnie jak na całym świecie obchodzi się 14 lutego. Zakochani w tym dniu kupują sobie romantyczne drobiazgi, rezerwują stoliki w znanych restauracjach aby wspólnie spędzić magiczne chwile lub tak po prostu celebrują zakochanie. W Hiszpanii niestety nie ma tradycyjnych walentynkowych dań niemniej jednak dominują ostrygi z Galicji, znany afrodyzjak.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do świętowania naszej miłości w połowie lutego, warto wspomnieć, że w Katalonii swego rodzaju “Walentynki” obchodzi się 23 kwietnia. W tym czasie cały region świętuje Dzień Świętego Jerzego, patrona Katalonii (w skrócie Sant Jordi). Zgodnie z tradycją, kobiety otrzymują w tym dniu czerwone róże. Katalonki w ramach podziękowania obdarowują swoich mężczyzn książkami ich ulubionych autorów. Można powiedzieć, że jest to prawdziwe święto miłości i kultury.

Jeżeli myslisz o spędzęniu Walentynek w Hiszpanii to muszę przyznać, że jest to idealne miejsce. Po pierwsze w tym czasie trwa hiszpański karnawał. Po drugie Hiszpania pełna jest romantycznych krajobrazów i zabytków. Niezależnie od tego, który region wybierzesz, z pewnością będą to niezapomniane Walentynki.